6 Nisan 2014 Pazar

Buzdolabı Notluğu

Alışverişimizde aşırıya kaçmamak ve markette aval aval gezmemek için, evde ne bittiyse hemen yazıyorum kağıtlara ve yapıştırıyorum buzdolabının üstüne. Geçenlerde daha önce bir yerlerde görmediğimi düşündüğüm bir şey geldi aklıma.  Keçeden Buzdolabı notluğu :)

Geçenlerde Hepsiburada'dan keçeleri daha düzgün kesebilmek için hobi bıçağı almıştım. Hemde onu denemek için bir fırsat oldu bana. Sabah malzemelerimi salonun ortasına getirince, eşimde geldi yanıma:) O kesti ben yapıştırdım. İlk defa birlikte böyle bir şey yaptık. Galiba benim için manevi değeri yüksek olacak , şimdiden başköşeye yapıştırıp kalpleri de yanına kondurdum, bakın nasıl olmuş ?


Minik Misafirimiz Yağmur'un Yumurtaları *-*

Adettendir kırkı uçtuktan sonra misafir olarak eve gelen bebeğe yumurta verilir. Anlamını bilmiyordum ama internette yazana göre " Yumurtadan çıkan civcivler gibi çabuk büyüyen, sağlıklı ve tok bir insan ol"  demekmiş. 

Bize de dün akşam  eşimin arkadaşı ve eşi minik kızları Yağmur'la birlikte misafirliğe geldiler. Çok fazla vaktim yoktu alelacele birşeyler koymak istedim. İlk tecrübemde çok da başarılı olamasamda böyle bir adetten haberleri olmadığı için çok hoşlarına gitti. 

 Daha bu tokalarla tutturacak kadar saçı yok ama büyüyünce kullanır artık :)
 Keçeli kalem bulamayınca böyle dağıldı mürekkep :(